איך למקד את עצמנו לפני שאנחנו בוחרים מקצוע לימודים ?

אחת מן הטעויות הגדולות ביותר שאנחנו עושים כאשר אנחנו בוחרים מקצוע לימודים שבו אנחנו הולכים לעסוק בעתידנו הוא בכך שאנחנו הולכים בשיטת העדר. כמו בכל דבר אחר, אם הרבה אנשים עושים את אותו דבר זה לא אומר שזה מה שאנחנו צריכים לעשות, אלא זה רק אומר שכנראה שעוד כמה שנים לא יהיה מספיק עבודה במקצוע.

אז מה הדרך הטובה ביותר לבחור את מקצוע העתיד שלך? הדרך היא הדרך הפשוטה ביותר, לא תאמינו עד כמה. כיום כולנו הולכים לימים פתוחים, בודקים וקוראים באינטרנט, אבל אנחנו אף פעם לא בוחרים אחרי שיש לנו ניסיון באותו מקצוע, אנחנו בוחרים מקצוע על סמך נסיונם של הקרובים לנו, החברים שלנו ואנשים נוספים שאנחנו מכירים. אבל זוהי לא תמיד הדרך הנכונה, ניתן לומר שלרוב זו הדרך הפחות טובה.

איך לעשות את זה נכון?

אחד מן הדברים הכי חשובים על מנת להצליח לבחור את המקצוע שהכי יתאים לכם הוא לנסות מלכתחילה למצוא את המקצוע שאתם הכי מתחברים אליו. לדוגמא, אם אתם מתעניינים בשוק ההון, רוצים להיות יועצים פנסיוניים, תתחילו לעבוד במשרד שמתמקד בנושא הזה. אתם יכולים לעבוד במספר עבודות זוטרות על מנת לצבור קצת ניסיון, להבין את התחום ולדעת שאתם אוהבים אותו.
לפני שאתם רצים ללמוד תואר מלא בנושא, תוכלו גם לנסות לעבור כמה קורסים מקצועיים שייתנו לכם רקע אודות העיסוק המרכזי שלכם בעתיד. תוכלו לקחת קורס מקצועית א ומקצועית ב, אלו קורסי חובה בתחום הספציפי הזה, לגשת למבחני הרשות לניירות ערך וכך להבין טוב יותר מול מה אתם מתמודדים.

במידה ומעניין אותכם תחום פחות מוגדר כדוגמת אומנות או לימודי הנהלת חשבונות, מומלץ להתנסות בקורסים, שיעורים פרטיים או בקבוצות בכמה שיותר טכניקות בכדי להבין ממה אתם נהנים יותר וכמובן לפתח את הסגנון האישי שלכם.

כל התהליך כולו לרוב לא לוקח זמן רב, יכול להיות שבמהלכו כבר תבינו כי התחום לא מתאים לכם ואז תוכלו לעזוב מבלי להצטער על בזבוז הזמן ולאחר שעברתם קורסים שייתנו לכם ידע בעתיד, אם לאחר כל התהליך אתם עדיין מרגישים שאתם רוצים להמשיך בתחום, שזה מושך אתכם ומעניין אתכם אז תוכלו לקחת את ההחלטה.

תחילו ללמוד תואר מלא, בלי קיצורי דרך בנושא שמעניין אתכם, שנותן לכם סיפוק ובתחום שאתם יודעים שתמשיכו לעסוק בו בכיף עוד שנים רבות. כל זאת כמובן כאשר אתם מובילים בכיתה מבחינת ניסיון וידע, דבר שיסייע לכם מאד במציאת עבודה בתום הלימודים.  ואם בהמשך תהיה לכם הזדמנות לעבוד כעוזר אישי באחד המוסדות החשובים במקביל לוויתור על הדוקטורט אז אל תצטערו על כך כי אחרי שתתקדמו ותוכיחו את יעצמכם אולי תתקדמו לאחד המנכלי"ם ותגיעו לראש של הפירמידה  המשפיעים ביותר באותו מוסד.