ספר הסוד – כי מותר ואפשרי ליהנות מחיים טובים יותר

השאיפה המתמדת של כל אחד ואחת מאיתנו לחיות חיים טובים יותר, היא חלק בלתי נפרד מההוויה האנושית ואינה תלויה למעשה במציאות חיינו.
ויחד עם זה, רבים ורבות מאיתנו לא מצליחים לממש את השאיפה הזאת לא רק בגלל נסיבות חיצוניות אלא גם מתוך סיבות פנימיות של דפוסים והרגלים מחשבתיים ורגשיים שמעכבים אותנו מלהרגיש טוב יותר, ליהנות יותר מהחיים שיש לנו ו/או להצליח לבנות לעצמנו חיים כפי שהיינו רוצים. ספר הסוד שיצא לאור בשנת 2006 בעקבות סרט בשם זה, פותח בפנינו אשנב לפנימיות שלנו ומעניק לנו כלים מעשיים להתנסות בחיבור עמוק לעצמנו, מה שיסייע בשינוי דפוסים מעכבים.

 

הרעיונות, העקרונות ודרכי הפעולה המתוארים בתוך ספר הסוד, היו מוכרים וידועים עוד לפני שיצא לאור. החדשנות שבו היא עריכתו כקובץ המכיל בתוכו מאמרים שנכתבו על ידי עשרים וארבעה מורים ומומחים עולמיים בתחומים שונים: פסיכולוגים, יוצרים, מאמנים, אנשי רוח ומדענים אשר הצליחו ליצור לעצמם את מציאות החיים אליה שאפו, באמצעות שימוש בטכניקת "הסוד". ספר הסוד כתוב בשפה פשוטה ונגישה לכולם, כאשר המאמרים בו מתארים כיצד באמצעות הפנמה ושימוש בחוק אחד, הנקרא "חוק המשיכה" ניתן לשנות את המציאות שלנו לטובה.

 

"חוק המשיכה", שנמצא בבסיס ספר הסוד, מבהיר כי היקום/העולם/הקוסמוס מגיב למעשה לכל הרעיונות והמחשבות אותם אנחנו משדרים אליו בתור "בקשות".
אם אנחנו עסוקים יותר מדיי במחשבות ופנטזיות רעות, בעלות תכולה שלילית וכאלה המתארות אותנו בפני עצמנו כאומללים, סובלים, לא מצליחים, נופלים קורבן למציאות עגומה, חולים או כל דבר רע או קשה אחר שאנחנו חוששים ממנו, אנחנו ממשיכים "למגנט" אלינו בדיוק את התחושות והמקרים האלה.
לעומת זאת, אם נצליח, באמצעות תרגול והתמדה (שכמובן זוכים גם הם לייצוג והדרכה בתוך ספר הסוד), להתחיל לחשוב אך ורק על דברים טובים, מהנים, מעשירים ומתגמלים שאנחנו רוצים בחיינו – נצליח למשוך שפע, הצלחה, שגשוג ושמחה לחיים שלנו.

באופן כזה, מבטיח ספר הסוד, נוכל לא רק לראות את הצדדים היפים והאופטימיים יותר במציאות שלנו, אלא ממש לנווט ולנתב את החיים שלנו למקומות טובים יותר, אלה אליהם אנחנו שואפים ומתכווננים.