בשנים האחרונות ניתן לראות כי אנשים רבים נרשמים אל מכינות לעיצוב ולא ישירות אל לימודי עיצוב. אם גם אתם שואלים את עצמכם מדוע הם נוהגים כך, האם מכינות למקצועות העיצוב מיועדות רק לאנשים אשר לא התקבלו ללימודים כסטודנטים מן המניין וכיצד תוכלו לדעת איזו מכינה תתאים לכם, התחילו לקרוא מאמר זה.

 מכינות לעיצוב- מה הן מספקות לכם?

לימודי עיצוב הם אחד מתחומי הלימודים הנדרשים ביותר בשנים האחרונות. בהתאם לדרישה הגבוהה וליוקרתיות של התחום, תנאי הקבלה למסלולי העיצוב הופכים יותר ויותר גבוהים מדי שנה. המטרה של מכינות לעיצוב, כמו למשל המכינה לעיצוב ואדריכלות של סטודיו 6B היא להכין את המועמדים לתהליך הקבלה הארוך ולאפשר להם להציג את כישוריהם בצורה הטובה ביותר.המטרה של מכינה היא לפתוח את הדלת למגמות העיצוב היוקרתיות ביותר בישראל.

 מה המכינה כוללת?

טרם אתם נרשמים אל מכינות לעיצוב חשוב לוודא מה המכללה המפעילה את המכינה מספקת לסטודנטים הנרשמים אליה ולמה היא מתחייבת. מכללה רצינית בדרך כלל מתחייבת להכין את אותו סטודנט עד קבלה למוסד בו הוא מעוניין, ללא תשלום נוסף, גם אם היא יזדקק לקורס נוסף או להשלמה בתחומים שונים של העיצוב. חשוב לוודא את הדברים הבאים טרם ההרשמה אל מכינה זו או אחרת:

  • אחוזי הצלחה- יש לבדוק מהם אחוזי ההצלחה של הסטודנטים שלמדו במכינה, דהיינו, מהו מספר המתקבלים השנתי למסלולי עיצוב בבתי הספר היוקרתיים של ישראל.
  • אבחון- יש לוודא כי המכינה מבצעת מבחן התאמה אישית לכל אדם אשר מעוניין להירשם אל שורותיה.
  • ייעוץ- יש לוודא כי אתם מקבלים ייעוץ חינם על בסיס האבחון אשר נעשה לכם. בייעוץ זה תוכלו לדעת האם אתם מתאימים לתחום העיצוב ולאיזו מגמה.
  • תיק עבודות- יש לוודא כי תצאו מהמכינה עם תיק עבודות.
  • הכנה מקדימה- יש לוודא כי במכינה יכינו אתכם למבחני הפסיכוטכני, לראיון ולמבחני הקבלה הנוספים אותם עורכים במסלולי העיצוב.