7 הטיפים הטובים ביותר למבקשי מלגת לימודים

מסתבר שזה לא כל כך פשוט לקבל מלגת לימודים תוך כדי לימודי התואר הראשון או השני, אבל זה בהחלט אפשרי. הנה 7 טיפים מעולים שיכולים לסייע לכם בתהליך ואף יעלו את הסיכוי לקבלת המלגה.

 

  1. בצעו מחקר מעמיק בנושא – זה הזמן להיכנס לרשת האינטרנט, לברר על סוגי המלגות השונות, לבדוק האם יש התאמה בין סוג התאמה לקבוצה אליה אתם משתייכים ולבחון אילו טפסים עליכם למלא בכדי להגיש את הבקשה.
  2. מלאו את הטפסים בצורה מסודרת וחלקו את המלגות לפי נושאים – יכול להיות שאתם יכולים להגיש בקשה לכמה מלגות ולכן חשוב שתהליך מילוי הטפסים יתבצע בצורה מסודרת ומאורגנת.
  3. שימו לב לניסוח של קורות החיים – כמעט בכל המלגות דורשים לפרט בכמה מילים לגבי הרקע שלכם. לא מדובר בקורות חיים הדומים לאלו שאנו שולחים במטרה להתקבל לעבודה, אבל כן חשוב להשקיע בכתיבה ולציין פרטים כמו פעילות התנדבותית, הדרכה וכדומה…
  4. ודאו שאין שגיאות – בין אם מילאתם את הטפסים בצורה ידנית או בין אם ההגשה מתבצעת במייל, בדקו שאין שגיאות, עברו כמה פעמים על התוכן, כדי שלא יהיו טעויות שיכולות לפגוע בתהליך הגשת הבקשה.
  5. אל תהססו לבצע תהליך הגשה- גם אם אתם לא באים מרקע סוציו אקונומי קשה, יכול מאוד להיות שאתם זכאים לקבלת מלגה. היום יש סוגים שונים של מלגות המשתייכות לכל מיני גופים ולכן שווה לנסות לירות לכל הכיוונים.
  6. הוסיפו מכתב אישי – מכתב אישי ואמין המנוסח בצורה חכמה יכול להגדיל את הסיכוי לקבלת המלגה.
  7. אל תתייאשו – גם אם קיבלתם דחייה בפעם הראשונה או מגוף ספציפי, עדיין אפשר להמשיך ולנסות להגיש למלגות אחרות או לגופים שמעניקים מלגות.