עיצוב פנים הוא תחום העוסק בשינוי ועיצוב חללים פנימיים.עיצוב פנים אינו עוסק בתכנון מבנים שלמים אלא בתכנון חללים פנימיים לפרטי פרטים.
עיצוב הפנים מתייחס לאדם בתוך הסביבה הבנויה, לצרכיו הפיסים והנפשיים, בביתו, במשרד, במקום הבילוי, במרפאה ובחצר בדשא בגינה ועוד .
ניתן לחלק את מעצבי הפנים לשתיים :מעצב פנים המחוייב לדרישות לקוחותיו מבחינת מקום ותקציב והאומנותיות שלו באה לידי ביטוי על ידי סגנון עיצובי או דעתו על בעיות תכנוניות ולעומתו מעצב הפועל בגבולות אותן הוא קובע מתוך עיניין אישי והוא אינו מחוייב לתוצאה מבחינה אסתטית או פונקציונאלית.
בתחילת המאה ה20 חל שינוי בתחום זה כאשר מעצבים החלו לעצב כך שהעיצוב יתאים יותר לעת החדשה הדבר בא לידי ביטוי בריהוט שהיה שונה מקודמיו עדכני יותר וחדיש יותר.

לימודי עיצוב פנים :
לימודי עיצוב פנים נמשכים בין 4 ל 5 שנים ובסיומם הבוגרים מאוגדים באגודת אדריכלי הפנים של ישראל.ניתן ללמוד לימודי עיצוב פנים במכללות שונות ורבות ברחבי הארץ כמו המכללה למנהל,מכללת אולטימה,קורס באוניברסיטה הפתוחה ועוד. בהן מקבל התלמיד הכשרה מקיפה בתחום עיצוב הפנים ועובר קורסים על תוכנות מקצועיות כדוגמת קורס אוטוקאד.
רצוי לבדוק אם  החוג מספק פעילות מעשית ותיאורטית,פעילויות כמו כיתות אמן, סדנאות רב- תחומיות, סדנאות בחו"ל, תכנית לחילופי סטודנטים, כנסים והרצאות אורח.
במכללות ומוסדות הלימוד השונים ניתן לבדוק אפשרות ללימודי עיצוב פנים גם במסלול ערב מסלול המתאים במיוחד לאנשים שעובדים במהלך היום,אנשים בעלי משפחות ועוד.

 

אתרים מומלצים : עיצוב פנים