אם אתם נמצאים בתהליך של הרשמה לתואר ראשון או שני, הנה 5 סוגים של מילגות שכדאי לכם להכיר….

  1. מלגות למועמדים שעדיין לא נרשמו ללימודים – אם אתם עדיין נמצאים בתהליך של בירורים היכן כדאי לכם להירשם ללימודים ואתם די גמישים מבחינת המיקום שבו תלמדו או לחלופין, לא יכולים להתקבל לכל אוניברסיטה, אולי שווה לכם לשקול מלגה שניתנת כבר מראש מטעם המוסד האקדמאי אליו תרשמו ותקל עליכם את שכר הלימוד. כלומר, יש מקומות שמראש מציעים מלגה במטרה להגדיל את כמות הסטודנטים שנרשמים אליהם.
  2. מלגות הניתנות דרך העירייה או הרשות המקומית – יש לא מעט מועצות מקומיות ועיריות שפשוט מציעות מלגה מעצם היותכם תושבי המקום. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא פשוט למלא טופס ולהגיש את הבקשה וכך תקבלו סוג של מלגה.
  3. מלגות למען מעורבות חברתית – יש המון סוגים של מלגות הניתנות למען מעורבות חברתית כמו למשל פרויקט פר״ח שהוא פרויקט החונכות הגדול ביותר בישראל. בפרויקט כל סטודנט ״מאמץ״ לעצמו תלמיד ופשוט יושב איתו איקס שעות בשנה, מה שיעניק לאותו סטודנט מלגת מעורבות חברתית. פשוט צריך לברר במוסד האקדמאי אליו נרשמתם על סוגי המלגות הקיימות באותו מוסד ולקחת חלק בפעילות החברתית שמוצאת חן בעיניכם.
  4. מלגות ממשלתיות – מלגות אלו מוענקות על ידי הממשלה לכל מיני קבוצות ספציפיות כמו למשל חיילים משוחררים. יש גם מלגות הניתנות על ידי משרד החינוך, משרד החקלאות וכדומה עבור סטודנטים ספציפיים הלוקחים חלק בכל מיני סוגים של פעילויות.
  5. מלגות על רקע סוציו אקונומי – אלו הן מלגות שמוענקות לסטודנטים עם רקע סוציו אקונומי קשה שנבנה בהתאם למקום המגורים של הסטודנט, רקע עדתי, מצב כלכלי של ההורים וכדומה.

לקריאה נוספת: יורם קראוס