חייו של סטודנט אינם פשוטים ותקופת הלימודים מלווה פעמים רבות באינספור משימות, הרצאות אליהן יש להגיע יום אחרי יום, פרויקטים ויש גם לא מעט מאיתנו ש״על הדרך״ עובדים במטרה לממן את תקופה זו בין אם זה שכר הלימוד עצמו, שכר דירה, חשבונות ובאין אם הוצאות נלוות כמו הוצאות רכב, אוכל, חשבונות, טלפון ועוד.

סטודנטים רבים שואלים את עצמם כיצד הם יכולים להקל על עצמם ואחת הדרכים היא על ידי הגשת בקשה למגלה.

מה המשמעות של מלגה?

מלגה היא בעצם מימון של בין 10%-100% מגובה שכר הלימוד, תלוי בסוג המלגה. מטרתה להקל על סטודנטים שמתקשים לשלם את שכר הלימוד שלהם במסגרת תואר ראשון או שני.

חשוב לציין שיש כמה סוגים של מלגות: מלגות סיוע כלכלי, מלגות חיצוניות הניתנות על ידי גופים שאינם מוסד הלימודים עצמו ומלגות הצטיינות הניתנות עבור סטודנטים עם ציונים גבוהים במיוחד.

מה צריך לעשות בכדי לקבל מלגה?

מלגות סיוע כלכלי למשל או מלגות חיצוניות ניתנות לכל מיני קבוצות של סטודנטים כמו למשל סטודנטים עם מגבלות פיזיות, משרתי מילואים, חיילים משוחררים, סטודנטים עם מצב סוציו אקונומי בעייתי ועוד…

בכדי לקבל את המלגה, כל מוסד אקדמי בין אם אוניבסיטה ובין אם מכללה חייב להגיש טופס בקשה לקבלת מלגה. בנוסף, יש מלגה שניתנת עבור סטודנטים שלוקחים חלק בפעילות למען הקהילה כמו למשל פרויקט פר״ח. כחלק מהתהליך, חשוב מאוד להקפיד ולמלא את הפרטים בצורה נכונה וברורה, לשלוח את הטפסים לכתובת המדויקת ולוודא שהדברים נעשים בצורה מסודרת, כך תגדילו את הסיכוי שלכם לקבלת מלגה.