עולם עיצוב האופנה מורכב מענפים שונים אשר כולם יחד מהווים את אחד התחומים הנוצצים והנחשקים ביותר. תחום האופנה התפתח מאוד בעשור האחרון, וכולם רוצים להיראות טוב, ובעיקר להצטלם טוב, ואין כל ספק שמעצבי האופנה מכתיבים את הטון. כדי להצליח בתחום האופנה המאתגר, חייבת להיות תשוקה אמיתית וחוש אסתטי מפותח, לצד יכולות גבוהות, חשיבה מקורית ויצירתיות. בדיוק בגלל הסיבות האלה, בתי ספר לעיצוב אופנה בישראל מכוונים לשוק העבודה על ידי שילוב בין לימודים אקדמיים ותיאוריה לבין לימודים פרקטיים. אז מה קורה על ספסל הלימודים בבתי הספר לאופנה ואיך ניתן להתקבל אליהם?

מה לומדים בבתי ספר לאופנה?

לימודי עיצוב אופנה מתחלקים למספר תחומים הכוללים סטיילינג, תפירה, איפור ועיצוב שיער, עיצוב בגדי ים, עיצוב שמלות ועוד, כשכל אחד מהם מספק מקצוע בפני עצמו. לימודי סטיילינג יתאימו למי שאוהב להלביש אחרים, ושסטייל וחוש אסתטי הם חלק ממנו. לימודי תפירה הם הבסיס בעולם האופנה, ומי שיבחר ללמוד אותם ללא ספק ייתן לעצמו יתרון. עיצוב בגדי ים ועיצוב שמלות הם תחומים מבוקשים, ומאפשרים עבודה כמעצבי אופנה עצמאיים או בהשתלבות בחברות. לימודי איפור ועיצוב שיער נמצאים בטופ של עולם האופנה. מאפרים ומעצבי שיער נמצאים בהפקות גדולות ובאירועים נוצצים, ואף יכולים לעבוד כעצמאיים המובילים בתחומם. תוכניות הלימודים מתחלקות לחלק תיאורטי, בו לומדים על זרמים באומנות, הכרת חומרי העבודה, פיתוח של רעיונות, מושגים באופנה ועוד, ולחלק המעשי בו מבצעים הלכה למעשה את מה שנלמד – תופרים, גוזרים, מציירים, מאפרים או בקיצור – עובדים בסטודיו. במרבית המוסדות, הלימודים נמשכים בין שנה וחצי לשנתיים.

תנאי הקבלה ללימודי עיצוב אופנה

תנאי הקבלה אמנם משתנים ממוסד למוסד, אך ישנם תנאים בסיסיים שיש לעמוד בהם ומשותפים לכלל מוסדות הלימוד. התנאי המחייב הוא 12 שנות לימוד, הצגת תיק עבודות ומעבר של מבחנים פנימיים כדוגמת מבחן ברישום וצבע, מעבר של ראיון אישי ותרגיל בית בעיצוב. יחד עם זאת, תנאי הקבלה משתנים ממסלול למסלול בהתאם לתחום אותו בוחרים ללמוד, ומומלץ להתעדכן מול המוסד הרלוונטי.

סיימנו ללמוד, ומה עכשיו?

בוגרי בתי ספר לעיצוב אופנה יזכו לקבל תעודה מקצועית, המעידה על כך שהם מומחים בתחומם. במסגרת הקורסים בתוכניות הלימוד, ייהנו התלמידים גם מקורסים העוסקים בשיווק ומסחר, אשר יאפשרו להם עם סיום לימודיהם להתנהל טוב יותר בשוק העבודה. אפשרויות התעסוקה הן רבות, ואחד היתרונות בלימודים אלה הוא שמוסדות הלימוד קשובים מאוד לטרנדים ומתאימים את תוכניות הלימוד שלהם למה שקורה בתעשייה ובשוק העבודה. מי שיסיים בהצלחה את לימודיו, יוכל לבחור לעבוד בחברות העוסקות בעיצוב אופנה, בהפקות של תוכניות טלוויזיה וסרטים וישנם כאלה שיעדיפו מיד עם סיום הלימודים לפתוח בקריירה כעצמאים, ולתת את שירותיהם לקהל הרחב. כך או כך, בוגרי קורסים בעיצוב אופנה ייצאו לשוק העבודה ויוכלו לבחור מבין מגוון של אפשרויות.

למה כדאי ללמוד עיצוב אופנה במדרשה לאופנה?

המדרשה לאופנה היא הרשת המובילה בישראל ללימודי עיצוב אופנה, ופועלת מאז שנת 2006. מטרת הלימודים היא להכין את הסטודנטים שלב אחר שלב לקראת השתלבותם בתחום האופנה והעיצוב, תוך פיתוח יכולותיהם למקסימום גם בפן המעשי. סגל ההוראה במדרשה לאופנה מורכב מאנשי המקצוע הטובים בתחום, אשר להם שנות ניסיון רבות הן בעולם האופנה והן בעולם העסקים. היכולות המקצועיות, בשילוב עם יחסי האנוש המעולים, מבטיחים כי כל סטודנט וסטודנטית יקבלו את הטוב ביותר על מנת לאפשר להם להוציא החוצה את הפוטנציאל הטמון בהם, ולחדד את יכולותיהם. למדרשה לאופנה סניפים בערים מרכזיות בארץ, בסמוך לנתיבי תחבורה ציבורית כדוגמת תחנת רכבת או תחנה מרכזית, וזאת מתוך מטרה לתת מענה לכל מי שחולם להיות מוביל בעולם האופנה בישראל ובעולם.