לימודי וטרינריה בחו"ל לתואר DVM הינם מענפי הלימוד המבוקשים ביותר בקרב ישראלים. ניתן ללמוד מקצוע זה במדינות ואוניברסיטאות רבות ושונות ברחבי העולם, כשבדרך כלל מדובר במסלול המהווה חלק מהפקולטה רפואה, כדוגמת לימודי רפואה באיטליה, הונגריה או צ'כיה המציעים גם מסלול לימודי וטרינריה. בנוסף לכך, לימודי הווטרינריה אפשריים באוניברסיטאות חקלאיות הנפוצות במרכז ומזרח אירופה. שנות הלימוד מספקות לסטודנטים כלים עדכניים ומעמיקים, ועם סיומן ניתן להתחיל לטפל ולרפא בעלי חיים בהתאם לסוג ההתמחות של הסטודנט.

 

תנאי קבלה ללימודי וטרינריה בחו"ל

במרבית המקרים תנאי הקבלה עבור לימודי וטרינריה בחו"ל נוחים יותר בהשוואה לישראל, אך הדרישות וממוצעי הציונים משתנים בין המוסדות האקדמיים והמדינות השונות. במרבית המקרים תנאי הקבלה מורכבים מתעודת בגרות מלאה, ומבחינות ידע באנגלית בתחומי הביולוגיה, הכימיה והפיסיקה ברמה המקבילה לבגרות בישראל. אלו מקצועות המהווים בסיס ללימודים הפרה קליניים שנלמדים בשנים הראשונות. למי שאין מספיק ידע בתחומים אלו מומלץ לגשת ללימודי מכינה המספקים ידע נחוץ ומסייעים לעבור בהצלחה את בחינות הקבלה וגם את שנות הלימוד הראשונות.

משך ומבנה תוכנית הלימודים

לימודי וטרינריה בחו"ל אורכים לרוב בין חמש לשש שנים, כשהשנתיים הראשונות עוסקות בלימודים פרה קליניים בנושאים כגון פיסיולוגיה וטרינרית, היסטולוגיה, אפידמולוגיה ופתולוגיה. השנים הנותרות מורכבות מלימודים קליניים עיוניים ומעשיים, כדוגמת כירורגיה של בעלי חיים שונים, רפואת חרום, הרדמה ואונקולוגיה. יש לציין כי הלימודים מתקיימים בכיתות, מעבדות ובמשק החי של הפקולטה.

 

תקפות התארים

 מרבית תארי לימודי הווטרינריה שמוצעים לסטודנטים ישראלים מוכרים על ידי האיחוד האירופאי, ארה"ב וישראל. התארים מאפשרים להמשיך את ההתמחות בארץ ולעבור בישראל את מבחני ההסמכה של משרד החקלאות, ולאחר מכן גם לעסוק במקצוע מבוקש ומעניין זה בארץ ובמקומות רבים בעולם.