סטודנט לרפואה? דע מה מגיע לך!

אם אתה סטודנט לרפואה, אתה וודאי יודע, שעקב פרק הזמן הארוך הנדרש לך בכדי לסיים את לימודי הרפואה, ועקב קושי הלימודים ומורכבותם, לא פשוט לממן את התואר הנכסף. לימודי רפואה הם לימודים תובעניים וארוכים, שבמהלכם רוב הסטודנטים אם לא כולם, לא יוכלו לעוד בנוסף, בכדי לממן את שכר הלימוד שלהם, לכן, אם אתה סטודנט לרפואה, חשוב שתדע, שקיימות מלגות שנועדות לסייע לך במימון שכר הלימוד וכדאי לברר כיצד ניתן לקבל אותן.

למי מיועדת מלגות לימודי רפואה?

מלגות ללימודי רפואה, מיועדות לכל סטודנט, שמרגיש שאין לו את היכולת לממן, את כל שכר הלימוד שלו. או סטודנט שמרגיש שבגלל ההשקעה הרבה בלימודים, וחוסר היכולת שלו לעבוד בהתאם לכך, אין לו משאבים כלכליים לממן את צרכיו היומיומיים. המלגות מיועדות לסייע לסטודנטים הלומדים לימודי רפואה, ללמוד בלב ובראש שקטים, להצליח בלימודיהם, ולהיות רופאי העתיד הטובים ביותר, למען החברה כולה.

היכן ניתן לקבל מלגה ללימודי רפואה?

ניתן לקבל מלגות שונות במוסד הלימודים שאתה לומד בו, באוניברסיטה העברית, סטודנטים מצטיינים לרפואה זכאים לקבל מלגת מימון וקיום, מהאגודה הקנדית בשווי של 80000 ₪, אוניברסיטת תל אביב מעניקה כל שנה, מלגות ופרסים לסטודנטים לרפואה, אשר סובלים מקשיים כלכליים אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, מעודדים סטודנטים ללימודי בריאות, לתרום לפיתוח הנגב ולהישאר לעבור בבית החולים סורקה לאחר לימודיהם. האוניברסיטה מעניקה התמחויות שונות, הכשרות ועוד. הפעילות במסגרת הקהילתית מקנה לסטודנט מלגות לימודים וקיום. כמו כן, מלבד המלגות במוסדות שהם לומדים רפואה, ישנם מלגות לסטודנטים מקרנות המיועדות לתלמידים ממוצא אתיופי, חברים לרפואה, בתי חולים של כללית ועוד.

אם אתה סטודנט לרפואה, ואתה זקוק לסיוע כלכלי, דע, שמלבד המלגות שמוסד הלימודים שאתה לומד בו מציעות, קיימות כיום מגוון קרנות ועמותות, המוכנות להעניק לך מלגות קיום ומימון לימודים, כדאי לבדוק באתרי האינטרנט השונים, מה מגיע לך, ולפנות לכל מקום אשר מציע את שירותיו ועזרתו בסיוע במימון הלימודים שלך, או בסיוע במיומן כל צרכייך האישיים, במהלך תקופת הלימודים, הארוכה, התובענית והקשה. סטודנטים לרפואה הם העתיד הרפואי של כולנו, ותשמח לגלות, שרבים וטובים יודעים זאת, ומוכנים לעזור לך, בכדי שתסיים את לימודייך בנחת, הצטיינות ובשמחה.