הכל על מלגות

מידע כללי

 

  "מלגה" זוהי מילה שפירושה  "פרס כספי" אשר מוענק כסיוע לסטודנטים .

    מלגות מחולקות ומוענקות לפי קריטריונים שונים , שנקבעים לפי המוסד או המעניק אשר בדרך כלל משקפים את מטרותיו וערכיו של אותו תורם או מעניק "פרס" זה  . מלגות מסויימות מוענקות לא כפרס אלא מקבליה עשויים להידרש לעבודה עבור זמן מסויים כתרומה לקהילה על מנת להחזיר את ערכה של תמיכה זו .

    כיום קיימים מקורות שונים של מלגות כגון: – עמותות , מוסדות  לימודיים , מוסדות ציבוריים חברתיים וממשלתיים וגופים שונים למיניהם אשר חלקם גלוי וחלקם חסוי .

      על מנת להגדיל סיכויי קבלת המלגה עלינו כמובן להגיש מועמדות לא רק למלגה אחת אלא לעוד ולעוד מלגות ובמידה ולא אושרה לנו השנה לנסות בשנה הבאה .

     יש כל מיני סוגים של מלגות אשר ערכם והקריטריונים לקבלתם משתנה ממוסד למוסד וזה בטח לפי סוג המוסד שממנו מתקבלת המלגה , ברצוננו כאן להעמיד לפניכם כמה סוגים של מלגות אשר מפורסמות ונפוצות בקרב סטודנטים ובמוסדות הלימודים :-

     1- מלגת "פרח " 

תוכנית אשר מקנה לסטודנטים 50% פחת משכר הלימודים במקביל לעבודת סיוע לתלימידי בתי ספר אשר זקוקים לעזרה בלימודים ובשיעורי בית .

2- מלגת "הצטיינות "

מלגה הניתנת לפי הישגים אקדמיים אשר נקבעים לפי מוסד הלימודים או מעניק המלגה , מכאן נובעת תחרות ציונים בין סטודנטים וגם מוסדות לימוד .

3– מלגה "לפי המצב הכלכלי "

רוב מוסדות הלימודים מציבים בפני הסטודנטים שלהם אפשרויות לקבלת מלגות ואחת המלגות הכי נפוצה זו המוענקת לסטודנטים שמצבם הכלכלי לא טוב , מלגות מסוג זה ניתנות כדי לעודד רכישת השכלה אקדמית בקרב סטודנטים שמוגדרים מהמעמד ה" סוציו – אקונומי הנמוך " .

4– מלגות שמוענקות "לחיילים משוחררים ונכי צה"ל "

   זוהי מלגה שמוענקת כפיקדון כספי נכבד לצורך לימודיו של החייל המשוחרר או נכי צה"ל .

   5- מלגות "לפי נושא לימוד "

אלו הן המלגות אשר ניתנות לצורך מחקר ופיתוח במיוחד במקצועות המדע , מלגות אלו כמו שאר המלגות אשר משתנות ממוסד למוסד לפי תחום ההתמחות .

6- מלגות " לבעלי צרכים מיוחדים "

   מלגות שמצויות בעמותות שונות ובמשרדי ממשלה האחראיים לתחום הנכות והצרכים המיוחדים .

7- מלגות "לעולים חדשים "

   מלגות בעלי ערך מאד משמעותי בקרב עולים חדשים אשר מתכננים להתחיל לימודיהם לתואר הראשון בארץ וזוהי מילגה אשר נחשבת כסיוע ממשרד הקליטה .

8- מלגות " לקידום עובדים ובני משפחתם "

   מקורן של מלגות אלו ממקומות העבודה אשר מוקדשים סכומים נכבדים מאד ללימוד וקידום עובדיהם שרואים בהם מקור להצלחה ויתרון בלימודיהם , אפילו אפשרות הקדשת המלגה לבני משפחתם של עובדי החברה .

     

 

 

 

 

נושאים קשורים :

מלגות לחיילים משוחריים

מלגות ללוחמים

מלגות לחיילים בודדים

מלגות לעולים חדשים

מלגות משרד החינוך

מלגות מפעל הפיס

מלגות לתואר ראשון

מלגות לתואר שני

מלגות לאוניברסיטות

מלגות למכללות